Bezpieczeństwo

Jedź bezpiecznie! Jak uniknąć rozproszenia uwagi podczas prowadzenia auta?

Jedź bezpiecznie! Jak uniknąć rozproszenia uwagi podczas prowadzenia auta?

Prowadzenie pojazdu to czynność, która wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale także doskonałej koncentracji kierowcy na drodze. Skupienie się na samej czynności daje kierowcy i jego pasażerom większe szanse na uniknięcie jakiegokolwiek wypadku, kolizji, wypadku lub wypadku.

Nawet doświadczeni kierowcy wciąż spotykają się z wypadkami, gdy stają się nieostrożni podczas jazdy. Spróbuj oderwać wzrok od drogi na kilka sekund. Takie postępowanie znacznie zwiększa twoje szanse na spotkanie z katastrofą. Dlatego eksperci motoryzacyjni i kierowcy sugerują, że najlepiej byłoby za wszelką cenę unikać rozpraszania uwagi. Unikając ich, dbasz również o bezpieczeństwo wraz z pasażerami, innymi kierowcami i pieszymi.

Staraj się nie jeść w samochodzie. Widzisz, kiedy jesz podczas jazdy, masz tendencję do szukania jedzenia. Możesz go upuścić, a nawet spróbować prowadzić jedną ręką. Robienie tych rzeczy może być przyczyną poważnego problemu.

Unikaj majstrowania przy elementach sterujących samochodu. Może to być Twoje radio, grzejniki samochodowe, klimatyzacja lub lusterka. Eksperci sugerują, że jeśli chcesz zmienić stan tych elementów sterujących, lepiej będzie, jeśli najpierw zatrzymasz się na poboczu i dokonasz regulacji, gdy będziesz już bezpieczny na poboczu. Kiedy wszystko zostało już dostosowane zgodnie z twoimi preferencjami, nadszedł czas, aby wrócić do drogi. Możesz marnować na to kilka minut, ale pamiętaj, że dzięki temu utrzymujesz się przy życiu.

Wiedz, że wypadki drogowych to stosunkowo częste zdarzenia na ulicach. Zalecamy zapoznanie się z artykułami na https://www.uwaga.pl, gdzie wrzucamy info związane z wypadkami drogowymi i nie tylko.

Telefony komórkowe nie powinny być używane podczas jazdy. Jeśli chcesz zadzwonić, najpierw zatrzymaj się. W ten sposób możesz skoncentrować się na wybieraniu właściwych numerów i uważnym słuchaniu rozmowy.