MotocykleWybór kasku

Niezawodny i stylowy kask dla motocyklistki – jak wybrać?

Niezawodny i stylowy kask dla motocyklistki – jak wybrać?

Wsiadając na motocykl każda kobieta chce czuć radość z jazdy i jednocześnie wyglądać modnie. Współczesne projekty odzieży przeznaczonej do jazdy motocyklem mają ciekawy design, są dostosowane do kobiecej sylwetki i przede wszystkim skutecznie zabezpieczają przed uszkodzeniem najbardziej narażonych partii ciała. Kask pełni przede wszystkim funkcję ochronną. Czy może też prezentować się modnie i oryginalnie?

Rodzaje kasków motocyklowych

1. Kaski integralne – uniwersalne, ciche i lekkie. Przeznaczone szczególnie do jazdy skuterem, motocyklem szosowym, klasykiem i turystykiem. Zapewniają duży poziom bezpieczeństwa ze względu na jednolitą budowę.
2. Kaski szczękowe – niezwykle wygodne, ponieważ posiadają mechanizm otwierania szczęki. Nie trzeba więc zdejmować kasku, by móc o coś zapytać lub wejść do sklepu na szybkie zakupy.
3. Kaski otwarte – są pozbawione szczęki, dlatego zalecane przede wszystkim kierowcom, którzy posiadają skutery i choppery. Idealne do jazdy miejskiej.
4. Kaski crossowe – lekkie i wygodne, nie posiadają szyby, dzięki czemu zapewniają dobry przepływ powietrza. Wymagają jednak dokupienia specjalnych gogli chroniących oczy.

Dowiedz się jak skompletować pozostałe elementy na motocykl.

Ochrona w stylowym wydaniu

Kiedy już wiadomo, jaki kask będzie odpowiedni dla posiadanego motocykla, zastanowić się należy nad materiałem wykonania. Szczególnie zalecane są laminaty, a więc włókno węglowe i włókno szklane, które zapewniają lepszą ochronę podczas sytuacji niebezpiecznych. Konieczne jest również wybranie odpowiednie wyściółki. Spośród bawełnianych i termoaktywnych lepsza będzie ta druga – specjalny materiał posiada zdolność do odprowadzania wilgoci, co wpływa na komfort podczas jazdy, szczególnie w upalne dni.
W przypadku kasków w parze ze skuteczną ochroną idzie również estetyka. Oprócz klasycznych i eleganckich modeli w czarnym kolorze, dostępna jest szeroka gama wzorów i kolorów, które wpisują się w najnowsze trendy w modzie- szeroki wybór kasków możesz znaleźć np. na stronie: 4ride.pl. Połączenie to pozwala poczuć się na drodze bezpiecznie, ale również stylowo.