BezpieczeństwoMotocykleWybór stroju

Rodzaje rękawic motocyklowych

Rodzaje rękawic motocyklowych

Komfort i bezpieczeństwo

Jazda motocyklem da jeszcze więcej frajdy, jeśli wybrany strój i jego elementy będą ułatwiać prowadzenie, a nie je utrudniać. Odpowiednio dopasowany damski strój na motocykl to zapewnienie komfortu, nowoczesnego designu i ochrony. Każda jego część powinna być maksymalnie dostosowana do sylwetki oraz rodzaju motocykla, a także tras, jakie są nim pokonywane.

Wśród akcesoriów motocyklowych dla kobiet i mężczyzn znajdują się rękawice motocyklowe. Ich znaczenie jest ogromne przede wszystkim dla bezpieczeństwa. Podczas upadku chronią nie tylko przed zadrapaniami, ale również przed poważniejszymi konsekwencjami, takimi jak zwichnięcia i złamania. Niektóre modele damskich rękawic motocyklowych wykonane są według specjalnego projektu, który sprawia, że mały palec połączony jest z pacem serdecznym. Uniknąć można w ten sposób złamania małego palca, który zazwyczaj jest odchylany w trakcie upadku. Rozwiązanie to wykorzystywane jest przede wszystkim do jazdy na torze, ale coraz częściej spotkać je można w przypadku rękawic na motocykl dla kobiet, które poruszają się w ruchu miejskim.

Odpowiednia jakość skóra

Rękawice do jazdy po drodze dostosowane są najczęściej w takiej samej mierze do warunków letnich, jak i zimowych. Wysokiej jakości skóra zapewnia cyrkulację powietrza i wentylację ręki, co wpływa na poprawę komfortu podczas prowadzenia. Dopasowany fason rękawic stanowi nie tylko ochronę, ale jest również estetycznym dopełnieniem damskiego stroju motocyklowego. Co najważniejsze, wiele modeli z posiada wbudowane specjalne ochraniacze palców oraz kostek, co jest skutecznym zabezpieczeniem w trakcie upadku lub niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Damskie akcesoria motocyklowe obejmują również rękawice turystyczne, które zapewniają doskonałą wentylację oraz ochronę dłoni na długich trasach. Najczęściej wykonane z wysokiej jakości skóry oraz wzbogacone materiałami, których zadaniem jest usztywnienie miejsc najbardziej narażonych na złamania przy jednoczesnym zapewnieniu swobody ruchów. Dzięki temu zwiększają komfort i przyjemność z jazdy.

Motocykle- dobra zabawa czy niebezpieczna pasja?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz