MotocykleWybór stroju

Kompletujemy kobiecy strój na motocykl

Kompletujemy kobiecy strój na motocykl

Wybierając odpowiednie elementy kobiecej garderoby pod kątem jazdy na dwukółce, zwykle powinnyśmy patrzeć na ich jakość, bezpieczeństwo oraz wygląd. W praktyce jednak wiele sklepów nie oferuje nam tego, czego wymagamy i musimy poruszać się w tym, co jest. A gdyby tak raz skompletować idealny strój na motocykl?

Zaczynamy od góry

Wiadomo kask to niezwykle ważny element damskiego stroju na motocykl. Wszystko zależy od upodobań i rodzaju pojazdu. Kaski otwarte zostawmy na skuter i motocykle typowo miejskie, kaski integralne sprawdzą się w wielu sytuacjach i są uniwersalne, a szczególnie polecane na długie podróże są kaski szczękowe.
Odpowiednia kurtka motocyklowa to podstawowe akcesorium motocyklowe dla kobiet. Dzięki niej chronimy ciało przed przetarciami oraz nieprzyjemnymi warunkami pogodowymi, a jednocześnie podkreślamy charakter ubioru i wyglądamy wyjątkowo. Podstawowy wybór będzie ograniczał się do kurtki skórzanej oraz tekstylnej. Pod kurtką obowiązkowo kobiety T-shirt z nadrukiem, które oferuje tylko moto-abc.pl. Więcej o wyborze kasku dowiesz się tutaj.

Spodnie

Niby oczywiste, a jednak dość problematyczne. Wiadoma rzecz – muszą pasować do kurtki (albo kurtka do spodni, co która z nas lubi). Więc materiał będzie uzależniony od całości stylizacji. Warto poszukać takie z ochraniaczami i miękkimi materiałami wewnątrz, by nie zadrapać się w trakcie szybkich rund. Na długie trasy lepiej sprawdzają się spodnie tekstylne, ale skóra ma w sobie coś niepowtarzalnego.

Akcesoria

Damskie akcesoria motocyklowe to również – a jakżeby inaczej – buty. Wiele z nas je kocha, toteż jest to wyjątkowo dobrze dobrana część garderoby. Buty na motocykl muszą być wygodne. Mają za zadanie chronić kostki, utrzymywać odpowiedni kąt nachylenia stopy, mieć twardą, zabezpieczającą podeszwę oraz ułatwiać manewrowanie dźwigniami gazu i hamulca. Warto zestawić buty ze spodniami i kurtką, by razem tworzyły spójną całość.
Po co ci tak kompletny strój motocyklowy? Gdy czujesz się dobrze, jeździsz dobrze. Pamiętaj o tym!