BezpieczeństwoMotocykle

Lubisz hot dogi? Możesz stać się jednym z nich!

Lubisz hot dogi? Możesz stać się jednym z nich!

Systemy bezpieczeństwa

Do poduszek powietrznych w motocyklach już przywykłyśmy, to na naszych drogach coraz mniejsza ekstrawagancja. Mają je nie tylko same maszyny, ale i specjalistyczne ubrania. Jednak pomysł, który właśnie ujrzał światło dzienne w postaci start-upu jest jak z innej planety. Na pierwszy rzut oka może wydać Ci się głupi. Ale może zadziała?
Co takiego znajduje się w pomyśle nowego start-upu, czego nie było wcześniej? Przecież mieliśmy już i poduszki w kierownicy, i specjalistyczne męskie i damskie akcesoria motocyklowe, które umożliwiały ochronę ciała motocyklistów w trakcie wypadku. Jednak w tym wypadku to całkowita nowość i zupełnie inne podejście do tej kwestii, którą próbowano zmienić chociażby za pomocą specjalnej konstrukcji kasków.

Nowatorski pomysł

Pomysł w tym konkretnym przypadku osadza się na całościowej poduszce powietrznej, która byłaby wystrzeliwana w momencie zderzenia i okalałaby całe ciało motocyklistek, tworząc z niego swoistego hot doga… W ten sposób miałaby zapewnić pełnię bezpieczeństwa i osłonę dla każdego fragmentu jej ciała. Patent jednak polega na tym, że poduszka byłaby zintegrowana z powierzchnią fragmentu kanapy, dzięki czemu lepiej i szybciej mogłaby reagować na uderzenie oraz nie wpływałaby na aerodynamikę motocykla.

Motocykle- dobra zabawa czy niebezpieczna pasja

Faza prototypowa

Warto jednak ostudzić nieco zapędy i przypomnieć, że jest to tylko element prototypowy, który nawet nie wszedł jeszcze w fazę testów, a więc tak naprawdę nie wiemy, w jaki sposób będzie działał. Z pewnością jednak byłby ciekawą alternatywą dla damskiej odzieży motocyklowej. Choć nie ma jej wiele, jest ona dziś dostępna w dobrych sklepach, między innymi na jedynej w Polsce stronie z akcesoriami i odzieżą motocyklową dla kobiet.
Wspomniany airbag to nie jedyna próba poprawy bezpieczeństwa na drodze. Często jednak to zły dobór ubrań motocyklowych oraz zbyt dużych, niedopasowanych kasków sprawia, że skutki wypadków okazują się być tragiczne. Warto jednak przyglądać się postępom i w tym aspekcie motocyklowego rzemiosła.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz